Projekt i montaż hal stalowych
Ich estetyka i funkcjonalność pozwala wykorzystywać hale stalowe do celów ekspozycji, wystaw, pomieszczeń sprzedażowych, biurowych. Ponieważ są to konstrukcje relatywnie niedrogie, montowane na miejscu w krótkim czasie, są doskonałym rozwiązaniem w przypadku zabudowy tymczasowej komercyjnej i użytkowej.
Hale stalowe stanowią bowiem konstrukcje mobilne, które można demontować, przenosić w inne miejsce. Dają też szerokie pole do popisu, jeżeli chodzi o rozbudowę, przebudowę, zmianę rozmieszczenia. Większość wykonawców zapewnia klientom kompleksową i pełną obsługę od a do zet. Zatem mogą liczyć na projekt, dostawę, montaż, a wszystko w krótszym czasie niż w innych typach budowy. Dlatego też hale stalowe stanowią coraz chętniej wybierany sposób zagospodarowania obiektów.
Jeśli chodzi o projekty, większość zleceniobiorców zapewnia szeroki wybór gotowych, standardowych propozycji, przystosowanych do różnej specyfiki i wymagań. Istnieje również opcja indywidualnie zaplanowanych konstrukcji, w przypadku specyficznych wymagań technologicznych i ze strony klienta. Poza szybkim tempem prac, hale stalowe to także trwałość, odporność na warunki atmosferyczne, a także lekka, ale rozległa konstrukcja i niskie koszty.
Obecnie hale stalowe oferowane są najczęściej w konstrukcji blachownicowej, kratownicowej i mieszanej. Jako materiał na obudowy wykorzystuje się np. blachę trapezową z wełną mineralną lub z matą izolacyjną. Dodatkowa izolacja dachów oraz wyposażenie takie jak rynny, rury, okna, drzwi, bramy, klapy dymowe itp., pozwalają na oddanie inwestorom gotowego do użytku obiektu.
Komentarze