Jak działają wentylatory sufitowe?
Lato daje się każdemu we znaki, dlatego warto inwestować w każdy możliwy sposób walki z gorącem. Osoby dysponujące większymi środkami pieniężnymi na pewno zdecydują się na zakup klimatyzatora. Inni wybiorą tańsze i równie skutecznie rozwiązanie, jakim są wentylatory biurkowe, czy też stojące. Jedną z bardziej interesujących opcji bez wątpienia jest wentylator podwieszany.
Producenci oferują swoim klientom trzy rodzaje wielkościowe wentylatorów. Do wyboru są wentylatory małe ? o rozpiętości wentylatora 76 centymetrów ? wentylatory średnie ? o rozpiętości 105 centymetrów ? oraz wentylatory duże ? o rozpiętości 132 centymetrów.
Wielkości wentylatorów oczywiście mogą się różnić, w zależności od producenta, jaki dany sprzęt oferuje. Wentylatory podwieszane stosuje się przede wszystkim w pomieszczeniach o rozmiarach mających co najmniej 260 x 320 centymetrów. Największe wentylatory podwieszane można stosować w pomieszczeniach o rozmiarach około 570 x 640 centymetrów. Dzięki temu zapewnimy odpowiednią cyrkulację powietrza i będziemy mieli pewność, że w pokoju będzie zdecydowanie przyjemniej.
Wentylatory podwieszane muszą zostać zamontowane na odpowiedniej wysokości, dzięki temu zapewni się odpowiednią cyrkulację powietrza. W przypadku niskich pomieszczeń wentylator powinien być zawieszony przynajmniej na wysokości 250 centymetrów od podłogi, w wyższych pomieszczeniach (do 5 metrów) wentylator powinien zostać zamontowany minimalnie na wysokości 300 centymetrów od podłogi. Producenci pozwalają na wybór cyrkulacji powietrza, przez co nasz podwieszany wentylator będzie skuteczny nie tylko latem, ale również w zimie.
Latem wentylator powinien poruszać się w lewą stronę, przez co ruch powietrza skierowany jest ku dołowi. Chłodne powietrze jest ściągane z górnych warstw i kierowane ku dołowi. Zimą wentylator powinien pracować w prawą stronę, przez co zasysa on ciepłe powietrze z dołu i rozprowadza po całym pomieszczeniu. Wentylator podwieszany pod sufitem spełnia także dwie inne role. Jedną z nich jest możliwość oświetlenia pomieszczenia, a drugą funkcją jest ta dekoracyjna. Więcej znajdziesz we wpisie Wentylator czy klimatyzator? Sprawdź, czym różnią się te urządzenia.
Komentarze