Ocieplanie budynków wełną kamienną
Spośród możliwych metod ocieplania budynków wełną kamienną wyróżniamy metodę suchą oraz mokrą. Sucha metoda izolacji ścian nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu budownictwa i jest prosta do wykonania samemu bez potrzeby zatrudniania wykwalifikowanej ekipy. Z kolei z zastosowaniem metody mokrej może pojawić się więcej problemów i lepiej jest wynająć fachowców. Pierwsza spośród wymienionych metod ocieplania budynków stosowana jest w przypadku istniejących już budowli wymagających jedynie renowacji. Metoda mokra zaś stosowana jest powszechnie w momencie wznoszenia domów lub mieszkań.
Przy wyborze odpowiedniej wełny, która posłuży do zewnętrznego ocieplenia domu, należy pamiętać o upewnieniu się, że oferowany w sklepie produkt nie będzie pochłaniał wilgoci. Wełniane płyty odporne na wilgoć nazywane są hydrofobizowanymi. Należy dokładnie się upewnić, czy zakupowany materiał spełnia ową właściwość. Poza tym, materiał, którego użyjemy powinien zapewniać ścianom tak zwane oddychanie.
Obecnie w ofercie wielu marketów budowlanych dostępna jest dźwiękoszczelna wełna kamienna, która chroni przed hałasem dochodzącym z zatłoczonych ulic zza okna naszego domu. Na rynku budowlanym znaleźć można również płyty ognioodporne, które mogą zabezpieczyć wnętrze domu w razie pożaru. Inwestycja w dobry materiał ocieplający szybko się zwróci – nie tylko w postaci obniżenia kosztów ogrzewania, ale również w postaci komfortu mieszkania w odpowiednio wyizolowanym od ulicznego zgiełku domu.
Komentarze