Zakup mieszkania na wynajem – dobra lokata kapitału
Inwestycje w nieruchomości błyskawicznie nabierają znaczenia. Odkąd stopy procentowe trzymają rekordowo niski poziom, lokaty straciły. Równocześnie kredyty hipoteczne stały się prawdziwym wsparciem w zakupie mieszkań. Jeśli myślisz o zarobkach na wynajmie, to dobry czas na plan inwestycyjny.
Nieruchomości mają wyjątkowy potencjał inwestycyjny. Można zarobić na nich przynajmniej 4,5% rocznie, co już wyprzedza lokaty bankowe. Dzięki niskim stopom procentowym raty kredytu są niższe, dlatego coraz więcej Polaków wybiera zakup mieszkań pod wynajem. Warto podejść do tematu merytorycznie i przygotować się do tej poważnej lokaty kapitału.
Komu chcesz wynajmować?
Zacznij od dobrego planu. Liczy się nie tylko okazyjna oferta nieruchomości, ale również wkład, który należy włożyć, by przygotować ją dla nowych lokatorów. Ważne, by przemyśleć, kim mają być Twoi najemcy. Pamiętaj, że w Polsce wynajmują już nie tylko studenci. Coraz więcej młodych ludzi wybiera częste przeprowadzki, które ułatwiają rozwój kariery. Oprócz tego do największych miast przyjeżdżają obcokrajowcy, by podjąć pracę w światowych firmach. Te grupy decydują się na mieszkania o lepszym standardzie i stawiają na centrum.
Inwestycja długoterminowa
Zwrot z inwestycji wymaga cierpliwości, ale dobre przygotowanie do niej przyspieszy gromadzenie kapitału. W związku z tym, że rosną wymagania poszukujących, ale też zmieniają się realia, standardem stało się już nowoczesne wyposażenie mieszkania i wystrój ze smakiem. Koniec z wieloletnimi meblami i oszczędzaniem na farbie – te wydatki zwrócą się bardzo szybko. Poza tym pamiętaj, że wybór nieruchomości w korzystnej lokalizacji to już połowa sukcesu. Niezależnie od standardu i popularności osiedla na obrzeżach, dla najemców wygrywa mieszkanie w sercu miasta, blisko pracy i w świetnym punkcie komunikacyjnym. Ważne, by zapewnić sobie ciągłość wynajmu.
Warto zasięgnąć rady ekspertów. W końcu zakup jednego mieszkania może być początkiem ciągu inwestycji z sukcesem. Chociaż podatek bankowy sprawia, że kredyty drożeją, zmiany pozwalają na wybór korzystnej oferty.
Komentarze